Wystawa pn. „Świat radia”

 

            Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku przygotowało profesjonalnie wystawę kolekcjonerską kol. kol. Witolda Błasiaka i Jerzego Krigera pn. „Świat radia”. Otwarcie wystawy w Chabsku 15 listopada 2019 roku o godzinie 17:00. Kolega Jerzy wystawia odbiorniki lampowe po rekonstrukcji a kol. Witek SP2JBJ prezentuje odbiorniki wyprodukowane w Zakładach Radiowych Eltra w Bydgoszczy.

 

Serdecznie zapraszam szanowne koleżanki i kolegów wraz z rodzinami do zwiedzenia wystawy w dniu jej otwarcia.

 

Podał SP2JBJ

Z żalem wielkim informujemy, że 25 lipca 2017 roku zmarł Zbyszek Gorgolewski SP2IU. Serdeczny kolega, jeden z najlepszych telegrafistów w SP. Poproszony zawsze służył radą, niezrównany gawędziarz, mający wiele do powiedzenia o polskim krótkofalarstwie na przestrzeni ponad półwiecza. Przygodę z krótkofalarstwem pod własnym znakiem rozpoczął w roku 1957, w tym obchodząc 60-lecie pracy w eterze używając znaku HF60IU. Przez dziesięciolecia członek Bydgoskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców (OT04), a przez ostanie lata Toruńskiego Oddziału PZK (OT26).

Pogrzeb Zbyszka odbędzie się w poniedziałek 31 lipca 2017 o godzinie 12.00 w Bydgoszczy na cmentarzu Nowofarnym przy ulicy Artyleryjskiej/Zaświat. Uroczystość będzie miała miejsce w kaplicy po prawej stronie cmentarza (nie w kościele przy alei głównej)

 SP2IU 1

 

 

Piotr Eichler SP2LQP sekretarz OT04